14. odborný kongres očných optikov a optometristov Slovenska

V dňoch 19.10 – 21.10.2018 sa konal 14. odborný kongres očných optikov a optometristov Slovenska, ktorého sa zúčastnili aj naši optici 4. ročníka spolu s vedúcou odboru očný optik p. Haladovou a s vyučujúcimi odborných predmetov p. Hoškovou, p. Rejdovou a p. Nemčekom v Jasnej  – v Nízkych Tatrách.
V piatok sme absolvovali odborné prednášky zamerané na UV ochranu v čírych okuliarových šošovkách a na novú metódu merania zraku. Popoludní sme mali možnosť spoznať moderné materiály a trendy okuliarových rámov spolu aj s ukážkami. V závere tohto dňa sme si vypočuli prednášku o súvislostiach medzi vývinovými poruchami a ľudským zrakom.
Na druhý deň sme pokračovali v odborných prednáškach, ktoré boli zamerané na korekciu astigmatizmu pri čítaní, novú technológiu FreeForm a výnimočné vlastnosti produktov pre modernú optiku. Veľmi nás zaujala prednáška na tému Stres a syndróm vyhorenia, ktorá bola veľkým prínosom pre súčasný život všetkých.
Tieto prednášky boli  organizované firmami Rodenstock, Zeiss, Alcon a Metzler.
Po prednáškach vo voľnom čase sme sa poprechádzali po nádhernej tatranskej prírode a osviežili pobytom vo wellness centre, kde sme načerpali nové sily.