AMAVET – krajské kolo.

AMAVET – Festival vedy a techniky

Dňa 21.10.2016 sme sa zúčastnili súťaže AMAVET –krajského kola s dvoma súťažnými projektmi, ktoré odborná porota vyberala medzi rôznymi zaujímavými projektmi. Nakoniec vybrala  a posunula ďalej obidva projekty do celoštátneho kola, čo vyvolalo u žiakov nesmiernu radosť a zadosťučinenie svojej snahy.

Z odboru ZL to bol projekt zameraný na Nozokoniálne nákazy, ktorý obhajovali Jakub Mráz a Rebeka M. Pavelka zo IV.ZL. Z odboru FL projekt zameraný na Nechtík lekársky a jeho využitie v kréme, ktorý si obhájila Liliana Szecsényová zo IV.FL.

Všetkým gratulujeme a držíme palce do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční 10.-12.11.2016 v rámci Týždňa vedy a techniky!

Dňa 10.-12.11.2016 sa v Inchebe uskutočnilo celoštátne kolo Amavet, kde sme postúpili. Konkurencia bola veľká približne 80 projektov z celého Slovenska a 4 projekty z Českej republiky, Francúzska, Belgicka, ktoré boli nesúťažné.
Hoci sme do zahraničia nepostúpili, získali žiaci veľký rozhľad, konzultácie s vedcami, profesormi z vysokých škôl a mnohými zaujímavými ľuďmi.