Európsky deň jazykov

Posledný septembrový utorok sa v celej Európe oslavoval Európsky deň jazykov.  Aj naši žiaci z I.OO, II.AV a II.ZUA a vyučujúce  p. Haladová, p. Záhradníková a p. Molková sa boli pozrieť v uličke jazykov.      

26. septembra sa aj Hviezdoslavovo námestie v Bratislave ozývalo rôznojazyčným štebotom žiakov a študentov škôl z celého regiónu. Niektorí si prišli pozrieť hudobné a dramatické vystúpenia svojich spolužiakov na pódiu, iní sa tešili na kvízy a jazykolamy, ktoré ich spolu s novinkami čakali v uličke jazykov vytvorenej z prezentačných stánkov organizátorov. V kine Mladosť sa premietala séria vtipných krátkych filmov v pôvodnom znení.
Európsky deň jazykov v Bratislave sa každoročne snaží pobaviť, poučiť a pripomenúť krásu a význam európskej jazykovej rozmanitosti. Jazyky sú základom úspešnej komunikácie, ktorá dnes ovplyvňuje každú stránku života. O potrebe učiť sa ich na Slovensku niet sporu. Podujatie ukazuje, že sa dá vzdelávať aj vo viacerých jazykoch naraz a že učenie nemusí byť len o drile. Hravá zážitková forma výučby má často lepšiu šancu uspieť, keďže povzbudzuje a inšpiruje k ďalšiemu učeniu.  FOTO