Francúzska Riviéra

V dňoch 3. 5 – 7. 5. sa zúčastnilo 44 žiakov z celej školy poznávacieho zájazdu nabitého zážitkami z čarokrásnej francúzskej Riviéry. Ako prví navštívili žiaci  miništát Monaco  – Oceánografické múzeum, katedrálu, Palác Grimaldiovcov, prístav, Monte Carlo s kasínom, japonskú záhradu.  Koncom mája sa tu konajú preteky F1, ktoré vznikli vďaka monackému princovi Albertovi a jeho láske k rýchlym autám. O tomto okruhu sa hovorí, že je najpomalší a najťažší práve preto, lebo sa deje priamo v úzkych a kľukatých uličkách malého kniežatstva.

Podvečer študenti navštívili parfumériu v stredovekej kamennej dedinke Eze.

Pri návšteve Azúrového pobrežia nemohli obísť svetoznáme letovisko miestnej i svetovej smotánky Saint Tropez so žandárskou stanicou známou z filmu Policajt zo St.Tropez s Luis de Funesom. Len pár kilometrov ďalej leží príjemné mestečko Port Grimaud – nazývané aj Benátkami francúzskej Riviéry- s početnými kanálmi. Väčšina študentov využila túto možnosť a povozili sa na loďkách.

Žiaci zavítali aj do prímorského mesta Cannes, zdolali kopec na Le Suquet, z ktorého sa im naskytol jedinečný výhľad na luxusné hotely lemujúce promenádu La Croisette. Vo festivalovom paláci už vrcholili prípravy na Medzinárodný filmový festival Cannes. Už len prestrieť červený koberec a festival mohol začať .

Zájazd zakončili žiaci v meste Nice  – v stredomorskom letovisku s azúrovomodrým pobrežím.  Mesto je obľúbeným cieľom nielen početných dovolenkujúcich, ale aj množstva známych a prominentných osôb. Okrem plážovej destinácie je Nice známe aj nádherným historickým centrom s množstvom trhov a reštaurácií, kde sme mohli ochutnať nielen vynikajúcu francúzsku kuchyňu. Nezabudnuteľným zážitkom bol aj pohľad na mesto, na celú zátoku s nablýskanými jachtami z vyhliadky.