Prvý turnus LVK.

V dňoch 29.01. – 3.2.2017 sa konal  1. turnus lyžiarskeho výcvikového kurzu v Jasenskej doline, okr. Martin. Zúčasnilo sa ho 40 študentov prvých ročníkov, prevažne z 1. Mas a 1. Zl. Inštruktorkami lyžovania boli  Mgr. Sylvia Mikulová, Mgr. Martina Zárubová, Mgr. Mária Tunová a o zdravie všetkých sa starala Mgr. Terézia Oravcová.

Zo zachmúrenej Bratislavy sme pricestovali do slnkom zaliatej a krásne zasneženej Jasenskej doliny, kde sme sa  ubytovali v príjemnom penzione Jarabina.  Hneď po obede sme vyrazili na kopec, aby sme sa roztriedili do troch družstiev podľa lyžiarskych zručností a začali výcvik. Začiatočníci začali hľadať spôsob, ako tie šmykľavé lyže ovládnuť a tí zdatnejší , ako pôsobiť na lyžiach profesionálnejšie. V utorok poobede sme mali jedinečnú možnosť ísť na výlet na snežniciach do okolitých kopcov, čo využilo 13 z nás. Bolo to fyzicky náročné, ale okolitá krása zimnej prírody bola očarujúca. Tí ostatní uprednostnili doplniť si zásoby potravín  návštevou vzdialeného obchodu.

 Každý večer sme sa vzájomnne spoznávali pri spoločnom zábavnom programe, ktorý vyvrcholil v posledný večer karnevalom. Karnevalu sme sa zúčastnili všetci, najčastejšie  bola na masky použitá postelná bielizeň . Stretli sme sa tam s plavcom začiatočníkom, princom na bielom koni, či islamským teroristom – našťastie iba ako maskou.

V posledný deň sme mali lyžiarsky pretek  o chutné čokolády a vyrazili sme domov. Sme radi, že všetci sme sa, až na menšie boľačky , vrátili domov celí a zdraví.