Staršie udalosti školského roku 2021/22

22.09.2021 – Akcia Biela pastelka

Netradične už druhý rok sa naša škola zapojila do zbierky Biela pastelka. Zbierka sa konala  v priestoroch školy a tímy tvorili žiaci I.DFT. Aj keď bola pastelková atmosféra troška iná, podpora nevidiacich a slabozrakých na samostatný a plnohodnotný život ostala.

13.9.2021 – Naši opäť na zahraničnej stáži Erasmus+

Po náročných  prípravách celkovo 8 žiakov zo študijných odborov farmaceutický laborant, zubný asistent, očný optik a ortopedický technik vycestovali do Portugalska, aby zistili, ako firmy z ich odboru fungujú v inej krajine. S nadšením tam s pomocou prívetivých domácich  bojujú s jazykovou bariérou, inou kultúrou, s novými pracovnými úlohami.  Vieme však, že sa vrátia  samostatnejší, skúsenejší  a rozhľadenejší. 

6.9.2021 – Priatelia zo Španielska na stáži v Bratislave

Tešíme sa, že opäť hosťujeme 4 žiačky, zdravotné asistentky z partnerskej školy v Madride. Počas svojej Erasmus+ odbornej stáže spoznajú, ako fungujú dva domovy seniorov v Bratislave, spoznajú našu kultúru i spôsob života. Dúfame, že budú na Bratislavu a jej ľudí spomínať tak dobre, ako naši žiaci na pobyt v Madride. Za spoluprácu ďakujeme zariadeniu pre seniorov Ohel David a Ružinovskému domovu seniorov.