Župná olympiáda seniorov 23. 8. 2016.

p1100080-2p1100069Dvaja žiaci zo IV.ZL, dve žiačky zo IV. OO a jedna absolventka  spolu s pani profesorkami PhDr. Haladovou a Mgr. Gécovou sa  zúčastnili na 6. ročníku Župnej olympiády seniorov usporiadanej Bratislavským samosprávnym krajom v rehabilitačnom centre Rosa na Patrónke.

Presnosť, rýchlosť, obratnosť a múdrosť. To boli hlavné kritéria úspechu na šiestom ročníku Župnej olympiády seniorov, ktorá sa konala v utorok 23. augusta 2016. Medzi vyše 120 seniormi a seniorkami boli dokonca hostia zo susednej Českej republiky a Maďarska. Súčasťou bolo aj každoročné štartovné v podobe vlastnoručne upečeného koláča.

Celkovo zúčastnilo 16 tímov, ktoré súťažili v siedmych disciplínach: štafetová chôdza, hod kriketkou na cieľ, hod šípkami, florbalová streľba hokejkou na bránu, chôdza s loptičkou na lyžičke, hlavolam a prvá pomoc.
Počas prestávok medzi jednotlivými disciplínami si mohli seniori a ich fanúšikovia dať zmerať glykémiu, vyčistiť a opraviť okuliare a po skončení olympiády si mohli  oddýchnuť pri programe, ktorý im pripravili seniori z DSS Rača a DSS Pezinok. Veľký úspech však malo prekvapenie, o ktoré sa postarala pani Gizka Oňová.

FOTO